• Обновено
ACTOOL 2-3/8 Дијаметар × 2 Длабочина на Сечење ХСС ANNULAR Машина со 3/4 Weldon месо тело

ACTOOL 2-3/8 Дијаметар × 2 Длабочина на Сечење ХСС ANNULAR Машина со 3/4 Weldon месо тело

Оценката:
DEN 2159.76

Тековен
Во магацинот.

2-3/8" Дијаметар x 2" Длабочина на Сечење вклучуваат слободни Пилот Pin.Направен од тешки М2 High Speed Челик за подолго алатка живот, чувствувате топлина третира за максимална издржливост.Сечат дупки во челик брзо, прецизно и безбедно.Тоа е многу поефикасно отколку редовно вежба битови.Идеални за чиста и брус-бесплатно сечење. 3/4" Weldon месо тело со 2 станови - одговара на повеќето големи брендови на магнетна вежби, исто така, може да се користи со машина алатки, како што се мелници и голема вежба притиска со алатка за сопствениците.Може да се широко се користат во дупчење челик, бакар, алуминиум, челик и пластика, или плоча или цевка форма.ACTOOL ХСС annular машина, со единствена сечење на работ геометрија обезбедуваат ефикасни резултати, брза храна стапка,помалку вибрации,мазна дупка површина и долго алатка живот,ефективно на дупчење е многу подобро и побрзо отколку на заеднички вежби.ACTOOL ХСС annular машина има предноста да се биде издржлив,супер тешка и долг живот алатка.ACTOOL ХСС annular машина со weldon месо тело може да се користи со повеќето големи магнетни вежби, исто така, може да се користи со машина алатки, како што се мелници и голема вежба притиска со алатка за сопствениците.ACTOOL ХСС annular машина може да се широко се користат во дупчење челик, бакар, алуминиум, челик и пластика, или плоча или цевка форма.Носете заштитна опрема за време на работата.Осигурете се вежба и метален лист се обезбедени.Поставено соодветна ВРТЕЖИ во минута и се хранат стапка.Користење со coolant за подолго алатка живот.ACTOOL ХСС annular машина, со единствена сечење на работ геометрија обезбедуваат ефикасни резултати, брза храна стапка,помалку вибрации,мазна дупка површина и долго алатка живот,ефективно на дупчење е многу подобро и побрзо отколку на заеднички вежби.ACTOOL ХСС annular машина има предноста да се биде издржлив,супер тешка и долг живот алатка.ACTOOL ХСС annular машина со weldon месо тело може да се користи со повеќето големи магнетни вежби, исто така, може да се користи со машина алатки, како што се мелници и голема вежба притиска со алатка за сопствениците.ACTOOL ХСС annular машина може да се широко се користат во дупчење челик, бакар, алуминиум, челик и пластика, или плоча или цевка форма.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.