• Обновено
Bumkins Силикони Зафат Јадење, Вшмукување Плоча, Поделени Плоча, за Бебе и Деца, BPA Free, Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно – Мудрец

Bumkins Силикони Зафат Јадење, Вшмукување Плоча, Поделени Плоча, за Бебе и Деца, BPA Free, Микробранова печка

Оценката:
DEN 430.80

Тековен
Во магацинот.

BPA-free, ПВЦ-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.Фурна безбедно до 400 F.Bumkins, исто така, нуди силикони dishware, прибор и teethers.За возраст од 6 месеци и нагоре.Директно страна им овозможува на децата да стомак до плоча, дозволувајќи им на помалку од хаос.Bumkins Силикони Зафат Сад е совршен за малите учење за да се само-feed.Мерки околу 8in среќаваме 7in високи и 1in длабоко.Директно страна им овозможува на децата да стомак до плоча, дозволувајќи им на помалку од хаос.Со седиште во Феникс, Аризона од 1989 година, Bumkins' производни линии вклучуваат bibs, smocks и обновливи кеси направени од нашиот потпис водоотпорен материјал.БЕЗБЕДНО ЗА УПОТРЕБА – Силиконска не содржи течен базирани на пластика или токсични хемикалии, како оние кои се наоѓаат во пластика; Нашите јадења се направени од 100 отсто безбедна храна силикони, се BPA-free, ПВЦ-бесплатно, phthalate-слободни и олово-слободни.PLATINUM ИЗЛЕЧИ – Bumkins користи највисок квалитет на лекување на процесот; Тоа не резултира во создавање на било нус-производи, обезбедувајќи ви се најчиста силикони.ЛЕСЕН-ЗА-ЧИСТЕЊЕ – Рака мие и топ-управување со машина за миење садови безбедно; Може да биде варено за длабоко чистење; Силикони може да ги апсорбира мирисите, ние препорачуваме чистење со unscented, природен детергент.СТИСНЕТЕ ТЕСТОВИ - Таму е многу информации во таму за тоа "малку на тестови", како начин да се каже ако има силикони спојници; Сепак, "малку тест" не е вистински научен тест и, затоа неверодостојни.Ние се создаде забава и шарени оригинали, заедно со дизајни кој омилени ликови од DC Comics, Дизни, Nintendo, Хари Потер, и Sanrio.Bumkins Силикони Зафат Сад е совршен за малите учење за да се само-feed.Силна вшмукување база обезбедува на сад останува стави – дури и со најпознатите агресивни деца!Одлична за употреба на highchair коцки или табели.Одлична за употреба на highchair коцки или табели.Силна вшмукување база обезбедува на сад останува стави – дури и со најпознатите агресивни деца!Да им помогне на вшмукување, обидете се dampening дното на вшмукување со само малку вода.Машина за миење садови-безбедно .

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.