• Обновено
Seco-Larm СС-090-2H6 Enforcer SPST Тубуларна Копче за Заклучување, Шант За Исклучување, се Клучни 1306

Seco-Larm СС-090-2H6 Enforcer SPST Тубуларна Копче за Заклучување, Шант За Исклучување, се Клучни 1306

Оценката:
DEN 381.84

Тековен
Во магацинот.

Се користи како ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на рака/разоружа аларм или шант зона.Одржува ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ копче за отстранлив од и НА и НАДВОР позиции. 12 VDC, 2 Засилувачи max.Број на копчето 1306. (2) Копчиња вклучени.На Seco-Larm Enforcer SPST Тубуларна Копче за Заклучување (Шант ON/OFF) најчесто се користи како ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на рака/разоружа алармни влезови или други апликации кои што бараат висока безбедност, се одржува за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА операција.Тој има 2 терминали и клучот е пренослив од и НА и НАДВОР позиции.На Seco-Larm Копче за Заклучување Прекинувачи се идеални за употреба во резиденцијални, комерцијални, индустриски, и возило burglar алармни системи, како и компјутерски системи, опрема за обработка на податоци, како и други видови на опрема и машинерија, која бара работа од страна на овластен персонал.Тие функција патентиран "Гледам-Видов" контакти за да се обезбеди сигурен, автоматски авто-прилагоден контакт дури и по контакти се носи надвор од долгата употреба, или на друг начин misaligned со вибрации како на нерамна патот површини.Тие се дизајнирани и изградени за да се спротивстави на експерт за подигање и напаѓаат.Терминал divider помеѓу терминали спречува можноста за shorting жици кога се прават врски.На влакна-bakelite база е високо отпорна на топлина; терминали се непроменета со лемење дури и на 750 степени фаренхајтови (400 степени целзиусови степени) за 120 секунди.Покрај тоа, влакната bakelite прави на база издржливи и речиси непроменета од страна на повеќето облици на напад.Круг терминали овозможи избор помеѓу или лемење или crimping конекции.Клучни спречува вртење 360 степени и од лизгање минатото и ИСКЛУЧУВАЊЕ позиции.Хром-обложено месинг надворешниот домување е комбинација на трајност со супериорен изгледа.Содржина : Тубуларна Прекинувачот За Заклучување, (2) Копчиња.Производителот Дел Број : СС-090-2 H6 : (копче со број 1306).Напон : 12 VDC.Amperage : 2. Број на Терминали : 2. Префрлување Тип : SPST.

Параметри на производот

Стоката во категоријата

Известувањето за новостите

Регистрирајте се сега и добијте ги првите пет зделки денес со попуст.